קמגרה פארם יבואן רשמי

טסטוסטרון וזקפה – ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי

בין אם אתם סובלים מקשיים בחדר המיטות או דווקא מחשיבים עצמכם כפנתרים לא קטנים, יש מי שאחראי על כך, או לכל הפחות נותן תרומה מכובדת – נעים להכיר, טסטוסטרון – הורמון המין הגברי שאחראי (בין היתר) על התפקוד שלכם בחדר המיטות. סקרנים? ריכזנו לפניכם את כל מה שצריך לדעת על טסטוסטרון וזקפה ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי.

טסטוסטרון, נעים להכיר

טסטוסטרון הוא העיקרי מבין הורמוני המין הזכריים ואמנם הוא מיוצר גם אצל נשים, אך אצל גברים הוא מיוצר בכמות גבוהה ויש לו תפקיד מפתח בהתפתחות איבר המין וסממני המין המשניים, הדחף המיני ושלל התנהגויות אשר נחשבות "גבריות". באופן טבעי, רמתו עולה בגיל ההתבגרות ואחרי שהיא מגיעה לשיא, מתחילה לרדת. זו הסיבה שגברים צעירים נמצאים בשיא אונם ועם העלייה בגיל, מתחילים לסבול מתופעות כמו זקפה חלשה, קשיים להגיע לפורקן וכיו"ב.

הקשר בין טסטוסטרון וזקפה ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי בחדר המיטות

לטסטוסטרון יש השפעות שונות ומגוונות על הגוף הגברי ואחת הבולטות שבהן היא השפעתו של ההורמון על יצירת זקפה חזקה ויציבה. איך זה קורה?

תחילה נבין איך מתרחשת זקפה וכיצד היא נשמרת לאורך זמן

במצבים בהם יש גירוי מיני, כמו למשל צפייה בסרט כחול, משחק מקדים או אפילו לנוכח אישה מושכת, המוח מפריש חומרים שגורמים להרפיית כלי הדם המצויים באיבר המין. כאשר כלי הדם רפויים הם מתרחבים, מה שמעלה באופן ישיר את הקיבולת שלהם להזרים דם. במילים פשוטות – יותר דם יכול כעת לזרום לאיבר המין והוא מתארך ומתעבה ("גדל" בלשון העם). לתופעה זו אנו קוראים "זקפה".

איך נשמרת הזקפה? מדובר בתהליך שקורה במקביל לתהליך הגדילה של איבר המין – כלי דם, שכעת מלאים בדם, "נסגרים" ובעשותם כן, כולאים את הדם שנמצא בתוכם וכך נשמרת הזקפה (בתקווה) כל עוד הגירוי המיני קיים. כשהוא נגמר, או כשאתם גמרתם, הדם יכול "לברוח" חזרה, הזקפה יורדת והאיבר חוזר לגודלו הטבעי, הרפוי.

ומה תפקידו של הטסטוסטרון בחגיגה?

תופתעו לשמוע שאין לו תפקיד אחד, אלא כמה – תחילה, הוא חיוני בתהליך הרפיית השרירים החלקים שבאיבר המין, מה שמאפשר לכלי הדם להתרחב ולדם רב יותר לזרום דרכם. במקביל, הוא משפיע על קולטני העצב העדינים שנמצאים באיבר המין, מה שמשפיע באופן ישיר על היווצרות הזקפה ושמירתה לאורך זמן. נוסף לתפקידים אלו, יש לו נוספים אך לא נלאה אתכם בפרטים.

אם כך, אפשר להבין כי ירידה בטסטוסטרון תשפיע על יצירת זקפה, שמירת זקפה לאורך זמן והן על הגעה לפורקן, ובד בבד – גם רמות גבוהות של טסטוסטרון אינן רצויות ויכולות לגרום לזקפה ממושכת מדי שאינה בהכרח תלויה בגירוי מיני. נשמע כואב? אכן כן.

גורמים נוספים לבעיות זקפה

נוסף לטסטוסטרון, יש עוד גורמים רבים שיכולים לגרום לבעיות זקפה – מצב נפשי, מחלות כרוניות, תרופות, שימוש בסמים ואלכוהול, גיל ועוד.

טסטוסטרון נמוך – כיצד מטפלים בזה

כאמור, כשמדברים על טסטוסטרון וזקפה ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי אפשר להבין שיש טווח ערכים רצוי ומתחת לטווח זה, גברים בכל הגילאים עשויים לחוות קשיים בתפקוד המיני ובעיקר בעיות זקפה שונות.

במצבים כאלה יש שלל פתרונות שיכולים לסייע בהשגת זקפה חזקה וממושכת, אבל אם רוצים לפתור את הבעיה במקום לטפל בסימפטומים, הרי שיהיה זה טיפול הורמונלי שמעלה ומאזן את רמות הטסטוסטרון. בדרך כלל טיפול זה משולב עם שינוי באורח החיים – תזונה מיטיבה, ספורט, שינה מספקת, טכניקות הרפיה, ניהול מתחים והפחתה בשתיית אלכוהול ועישון.

תרופות ותוספים לבעיות זקפה

נוסף לטיפול הורמונלי ושינוי באורח החיים, יש גם "פתרונות קסם", כאלה שאומנם לא יטפלו במקור לבעיה, אך יתנו מענה מהיר ואפקטיבי במקרה שאתם רוצים ליהנות בחדר המיטות כאן ועכשיו, או יותר נכון – עוד 30-40 דקות ככה (זה הזמן שלוקח להם להשפיע).

פתרונות אלה כוללים תרופות, לרבות תרופות מרשם, ותוספים שונים שהוכחו ביעילותם להשגת זקפה חזקה וממושכת, תוך זמן קצר ולמשך כמה שעות בלבד. בין המפורסמות שבהם נמצאת התרופה ויאגרה – תרופת מרשם שניתן לקנות בבתי המרקחת, בדרך כלל לאחר בדיקה גופנית, בדיקות דם, בדיקות נוספות במקרה הצורך ולעיתים גם פגישה עם איש מקצוע כמו פסיכולוג, אורולוג וכיו"ב.

חשוב לציין שתרופות מסוג זה לא מתאימות לכל אחד – מי שסובלים מבעיות לב או לחץ דם למשל, לא יכולים ליטול אותן. אך נוסף לסיבות בריאותיות, רבים בוחרים שלא לרכוש ויאגרה בגלל הרצון לשמור על אנונימיות וגם בגלל המחיר הגבוה שהופך אותה לתרופה השמורה לעשירים בלבד.

למרבה השמחה, יש תרופות וויאגרה גנריות, כמו למשל סיאליס, לצד תוספים טבעיים כמו קמגרה ושמן בוסטר קנאביס, שמשפיעים גם הם על יצירת זקפה איכותית לאורך זמן. היתרון של תרופות אלה הוא שהן משיגות תוצאות טובות לא פחות, אך בד בבד מאפשרות לשמור על דיסקרטיות מוחלטת ומחירן זול משמעותית.

טסטוסטרון וזקפה - ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי
טסטוסטרון וזקפה – ההורמון שאחראי על תפקוד מיני בריא ואיכותי

לסיכום, טסטוסטרון הוא אחד מהורמוני המין הגבריים שמשפיעים על יצירת זקפה ושמירתה לאורך זמן. ומכאן, שכאשר יש ירידה בטסטוסטרון, זה ישפיע על התפקוד בחדר המיטות. נשמע מפחיד? לשמחתנו, לנו בקמגרה פארם יש את הפתרון והוא הרבה יותר נגיש, נוח וזול משחשבתם.

לשיתוף המאמר לחצו
מעוניינים להזמין קמגרה עכשיו?
קמגרה למכירה באשקלון
מידע נוסף